Марек загуби в Пловдив. Не е фатално, но май отбора не е за А-група! Локомотив Пловдив спечели с категоричното 4:0 домакинството си срещу Марек в прекия сблъсък на борещите се за оцеляване в А група отбори. По този начин пловдивчани отвориха разлика от шест точки пред Марек. Локомотив Пловдив тотално надигра своя съперник, а четирите гола бяха най-малкото, с което гостите от Марек си тръгнаха за Дупница. От дупничани единствен на висота бе вратарят Емил Михайлов, който с намесите си предотврати по-голяма загуба за своя отбор. Локомотив Пловдив поведе в 14-та минута. Златко Бонев сбърка при овладяването на една топка. Мартин Камбуров преодоля Бонев, Виячки и Манолов, след което прокара топката между краката на Емил Михайлов за 1:0. Локомотив Пловдив продължи да напада и в 39-та минута Бирсент Карагерен центрира в наказателното поле на Марек, след което Спас Делев стреля с глава, но топката срещна десния стълб на вратата на Емил Михайлов. Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 51-та минута, когато Мехди Бурабия центрира от фаул в наказателното поле на Марек, след което Мартин Камбуров стреля с глава, но Емил Михайлов успя да спаси, но при добавката Бирсент Карагерен бе безпогрешен и изпрати топката във вратата. Локомотив Пловдив отбеляза трети гол в 58-та минута, когато Мехди Бурабия центрира в наказателното поле на Марек, след което Мартин Кавдански не успя да избие добре топката. Бирсент Карагерен стреля със задна ножица и изпрати топката във вратата на Емил Михайлов. Локомотив Пловдив получи правото да изпълни дузпа в 71-та минута, след като Дани Кики подаде към Йоан Ласиман, който бе препънат от Александър Манолов в наказателното поле на Марек и съдията Станислав Ставров посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Мартин Камбуров. Това бе 151-то попадение на Камбуров в А група. По този начин той влезе в топ 10 на стрелците в А група и се изравни с Димитър Якимов. След този успех Локомотив Пловдив има 23 точки и остава на четвърто място във втората шестица, докато Марек е пети със 17 точки. Тази разлика, не е фатална, както и поражението, защото Локо Пд гостува в Дупница и при успех на Марек разликата ще бъде 3-точки, които има къде да се наваксат. Въпросът обаче е : Става ли Марек за А-група? Не е ли време да се сложи край на мъките?